TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Urząd Morski w Gdyni przejął zadania Słupska
InfoShip.pl - Opublikowano: 09.04.2020 11:30:40
Urząd Morski w Gdyni przejął zadania Słupska; fot. Karolina Szypelt

Urząd Morski w Gdyni z nowymi obowiązkami i szerszym zasięgiem terytorialnym. To efekt zakończenia działalności przez Urząd Morski w Słupsku.

Decyzją ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej od 1 kwietnia słupska jednostka formalnie przestała istnieć, a jej funkcje przejęły urzędy w Gdyni i Szczecinie.

Obowiązki zniesionej jednostki przejęły dwa pozostałe Urzędy Morskie – w Szczecinie i właśnie w Gdyni.

Zakres terytorialny

Jakie znaczenie ma to dla znajdującej się w naszym mieście instytucji?

-"Zwiększył się zakres terytorialny naszej działalności. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi zadaniami i kontynuowaniem prac realizowanych dotychczas pod egidą Urzędu Morskiego w Słupsku (m.in. modernizacja Portu Ustka, inwestycji z zakresu ochrony brzegów morskich). Pamiętajmy jednak, że realizowane to będzie w większości poprzez włączenie struktury słupskiego Urzędu w schemat organizacyjny Urzędu Morskiego w Gdyni. Ustawa o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej, która jest ustawą kompetencyjną dla terenowych organów administracji morskiej, nakłada na dyrektorów urzędów morskich jednolity zestaw spraw, którymi mają się zajmować – różny jest tylko obszar wykonywanych zadań. - mówi Magdalena Kierzkowska, rzecznik Urzędu Morskiego w Gdyni - Urząd Morski w Gdyni przejął zadania na obszarze obejmującym morskie wody wewnętrzne, morze terytorialne, strefę przyległą, wyłączną strefę ekonomiczną, przystanie i morskie porty w Ustce, Rowach i Łebie oraz pas nadbrzeżny od linii wyznaczonej, na obszarach morskich, przebiegiem południka 16°41′56,70′′. Nasz obecny zakres terytorialny, mówiąc obrazowo, to obszar mniej więcej na wschód od Ustki do granicy państwa, a na morzu na wschód od Ławicy Słupskiej – dodaje.

Wszystkie dotychczas prowadzone na tym ternie postępowania zostają przejęte przez Urząd Morski w Gdyni. To właśnie z tą instytucją powinni kontaktować się wszyscy zainteresowani.

Do nowych zadań gdyńskiego Urzędu Morskiego będzie należeć m.in. zarządzanie nową delegaturą. Będzie ona funkcjonowała w Słupsku przy ul. Niemcewicza 15A. 136 dotychczasowych pracowników słupskiego Urzędu zostało pracownikami Urzędu Morskiego w Gdyni bez zmiany miejsca wykonywania pracy. Są to pracownicy m.in. Inspektoratu Ochrony Wybrzeża, Kapitanatów Portów, Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, Inspektoratu Państwa Bandery, Inspektoratu Nadzoru i Zabudowy i Zagospodarowania Przestrzennego, a także Wydziału Transportu i Zaopatrzenie.

Dzięki temu wprowadzone zmiany związane z likwidacją słupskiej jednostki nie przyniosą negatywnych skutków społeczno-gospodarczych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MGMiŻŚ

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....