TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Świnoujście: Wydobyto drugi z niewybuchów
InfoShip.pl - Opublikowano: 02.10.2019 16:30:27
Świnoujście: Wydobyto drugi z niewybuchów; Fot 8. Flotylla Obrony Wybrzeża

Jednostka Marynarki Wojennej wydobyła we wtorek - 1 października - drugi z niewybuchów w Świnoujściu. Ma z nimi wypłynąć niebawem na poligon morski, gdzie jeszcze we wtorek niebezpieczne znaleziska mają być zneutralizowane.

Wydobyto drugi i ostatni z niewybuchów, które zalegały na torze wodnym Szczecin-Świnoujście - powiedział PAP rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski. Jak dodał, akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Jednostka, na której pokładzie niewybuchy opuszczą teren świnoujskiego portu, będzie kierowała się na poligon morski na północny-wschód od portu. Tam po południu mają być zneutralizowane - powiedział Lewandowski.

Do akcji podjęcia niewybuchów zaangażowana została załoga trałowca ORP Gopło z 13. Dywizjonu Trałowców oraz żołnierze i Grupa Nurków Minerów z 12. Dywizjonu Trałowców. Ze strony wojska bierze w niej udział kilkudziesięciu żołnierzy.

Wstrzymane promy

Na czas podjęcia niewybuchów na torze wodnym Szczecin-Świnoujście wstrzymano ruch statków. Po tym, jak jednostka z wydobytymi ładunkami opuści główki portu, normalny ruch statków zostanie przywrócony.

Na czas wydobycia oraz transportu obiektów poza główki portu w Świnoujściu obowiązywały określone strefy bezpieczeństwa oraz ograniczenia w żegludze na Zalewie Szczecińskim, torze wodnym Szczecin-Świnoujście oraz Zatoce Pomorskiej.

W godz. 5-11.30 wstrzymany został ruch dla statków wchodzących z redy portu Świnoujście w kierunku Zalewu Szczecińskiego. Od godz. 6.30 do 11 zakaz obowiązywał statki wychodzące z Zalewu Szczecińskiego na Zatokę Pomorską. Dla statków nawigujących w granicach portu Świnoujście ruch został wstrzymany w godz. 10–11.30 (z wyjątkiem promów morskich i innych statków pasażerskich wychodzących w morze, odcumowujących do godz. 10.30).

Utrudnienia odczuli także mieszkańcy Świnoujścia i osoby chcące przeprawić się promami miejskimi, ale jak wynika z informacji służb świnoujskiego magistratu przekazanych PAP, wraca tam już normalny ruch promów.

Wydobyte niewybuchy, które mają zostać zneutralizowane na poligonie morskim na Zatoce Pomorskiej to brytyjska lotnicza mina morska typu Mark IV - któą znaleziono blisko środka Zalewu Szczecińskiego - oraz brytyjska bomba głębinowa typu Mk-XIII - wydobyta z okolic basenu Mulnik. Zawierają w sobie łącznie blisko 500 kg materiału wybuchowego. (PAP)

autor: Kacper Reszczyński

res/ robs/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
prom
hydrobudowa
Port Szczecin
Port Świnoujście

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....