TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Rozpoczyna się letni sezon nad Wartą w Poznaniu
PAP InfoShip.pl - Opublikowano: 01.06.2019 15:04:42
Rozpoczyna się letni sezon nad Wartą w Poznaniu (foto; poznan.pl)

Kursy tramwaju wodnego, możliwość przejażdżki motorówką i wypoczynku na jednej z miejskich plaż – takie atrakcje wiążą się z rozpoczętym w sobotę w Poznaniu nowym sezonem nad Wartą.

Władze miasta podkreślają, że z terenów nadrzecznych korzysta coraz więcej osób.

"Tysiące poznaniaków, którzy co roku spędzają wolny czas na brzegiem rzeki, to najlepszy dowód na to, że przywróciliśmy rzekę mieszkańcom miasta. Każdego lata odbywa się tutaj kilkadziesiąt imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych. Tegoroczny sezon będzie jeszcze atrakcyjniejszy od poprzednich" – zapewnił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W tym roku po nowej trasie kursuje tramwaj wodny. Tym razem rejsy rozpoczynają się od przystanku Chwaliszewo, tuż przy wybudowanych schodach i pochylni. Tramwaj zatrzymuje się na przystankach: Chwaliszewo - Politechnika - Rataje - Wilda - Szeląg - Katedra - Chwaliszewo. Do przystanku Chwaliszewo dopływa też tramwaj wodny z Czerwonaka.

W Poznaniu działa też bezpłatna przystań miejska, całodobowo dozorowana, oferująca wodniakom dostęp do punktów poboru energii elektrycznej i zaplecza sanitarnego. Na terenie przystani miejskiej oraz przy plaży Szeląg funkcjonuje wypożyczalnia motorówek.

Na Wildzie, Ratajach, Chwaliszewie i Szelągu przez cały sezon czynne będą miejskie plaże. Jak podkreślił poznański magistrat, każda z nich będzie miała swój charakter i program atrakcji dla wypoczywających w każdym wieku.

Plaża na Wildzie ma być "kameralną i spokojną przestrzenią w centrum miasta, w której odpocząć będą mogły całe rodziny", z licznymi piknikami i warsztatami ekologicznymi, spotkaniami z podróżnikami oraz zajęciami sportowymi dla dzieci. Do dyspozycji poznaniaków będą leżaki, szezlongi, jacuzzi, prysznice, boiska do gry, grille, stoły piknikowe i stół do tenisa stołowego.

Na plaży Rataje każdy dzień będzie kierowany do innych odbiorców; zaplanowano m.in. cotygodniowe potańcówki dla seniorów, cotygodniowe wydarzenia dla studentów czy piątkowe kino letnie. Przez cały sezon będzie można oglądać wystawę zdjęć pokazujących, jak przed wojną poznaniacy spędzali czas nad Wartą. Na mieszkańców i turystów czekają też leżaki, strefa gastronomiczna, strefa grillowania, tor do skimboardu i klubokawiarnia.

Na plaży Szeląg uruchomiono ogrody społeczne, a przez cały letni sezon na mieszkańców miasta czekać będą liczne warsztaty ekologiczne i działania integrujące lokalną społeczność. Zaplanowano koncerty, dyskusje i projekcje filmowe.

"Plaża na Chwaliszewie i Kontener Art przyciągną wszystkich, którzy szukają rozrywki. We wtorki będzie można tam potańczyć w rytmach salsy czy zumby, a w środę - usłyszeć młode poznańskie zespoły. Czwartki to czas na jam session, a piątek - koncerty Europejskiej Sceny Muzycznej. Sobota i niedziela to czas na relaks dla całych rodzin" – podało miasto.

Przez całe lato, od czerwca do sierpnia, na wszystkich poznańskich plażach organizowane będą imprezy edukacyjne i proekologiczne. Dodatkowo 22 czerwca nad Wartą odbędzie się parada sobótkowa. W lipcu zorganizowane zostaną regaty, festiwal szant oraz występy śpiewaków operowych. Na koniec sezonu - 7 września - planowany jest koncert gwiazdy.

Władze miast podkreślają, że miasto sukcesywnie inwestuje w nadrzeczną infrastrukturę. W ostatnich miesiącach w stolicy Wielkopolski utwardzono kolejne nadrzeczne drogi oraz wyremontowano schody przy moście Chrobrego. Dawną świetność już wkrótce odzyskają przedwojenne Łazienki Rzeczne nad Wartą. W zmodernizowanym budynku znajdą się biura i restauracja z tarasem widokowym.

Jak poinformował poznański magistrat, inicjowany 1 czerwca sezon nadwarciańskich atrakcji to także koncerty, warsztaty oraz projekcje filmowe.

W kolejnym sezonie letnim miasto udostępni mieszkańcom zaplecze socjalne przy przystani jachtowej oraz ściankę wspinaczkową przy strefie biwakowej Główna, których budowa już trwa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tramwaj wodny
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....