TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Promy i statek, czyli Warszawskie Linie Turystyczne 2018
InfoShip.pl - Opublikowano: 30.04.2018 14:30:34
Promy i statek, czyli Warszawskie Linie Turystyczne 2018

Majówka to już tradycyjnie czas uruchamiania żeglugi w Warszawie. Z jakiego pokładu będzie można spoglądać na miasto w tym sezonie?

-"Zainteresowanie mieszkańców naszymi przeprawami z roku na rok rośnie, dlatego też od tego sezonu połączenia będą obsługiwać większe jednostki. Na ich pokład będzie mogło wejść jednorazowo dwadzieścia jeden osób, a na promy kursujące z Podzamcza do ZOO nawet czterdzieści. To prawie dwa razy więcej niż dotychczas. Dodatkowo wszystkie jednostki będą zadaszone – mówi Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Od 1 maja do 16 września bezpłatne promy pod banderą Warszawskich Linii Turystycznych pływać będą na czterech trasach:

• Cypel Czerniakowski – Saska Kępa (21 osób + 21 rowerów)

• Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy/plaża Poniatówka(21 osób + 21 rowerów)

• Podzamcze – ZOO/plaża Rusałka (40 osób + 40 rowerów)

Ww. wymienione promy będą wykonywać 30 kursów w weekendy i 14 w dni robocze;

• Nowodwory – Łomianki (21 osób + 21 rowerów)

Prom wykonywać będzie 30 kursów w weekendy i 7 w dni robocze.

Czas na statek

Powrócą również rejsy do Serocka. Statek w maju i czerwcu będzie pływał w soboty, niedziele i święta (dodatkowo 2, 4 maja oraz 1 czerwca) w lipcu i sierpniu w piątki, soboty i niedziele (dodatkowo 15 sierpnia), a we wrześniu w soboty i niedziele. Uczestnicy rejsu wyruszą o godz. 9.00 z bulwaru Jana Karskiego (Podzamcze) by około 12.30 dopłynąć do Serocka. Po dwugodzinnej przerwie, około godz. 14.30, statek wyruszy w drogę powrotną i około godz. 18.00 ponownie znajdzie się w Warszawie. W rejsie może wziąć udział nawet 120 osób. Dla wygody pasażerów na statku znajdować się będą miękkie siedziska, rolety przeciwsłoneczne, urządzenia chłodzące, kocyki/pledy przydatne na chłodniejsze wieczory oraz kącik zabaw dla dzieci.

Bilet normalny na rejs kosztuje 36 zł, a ulgowy 18 zł. Bezpłatnie w wycieczce mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 70 rok życia oraz dzieci do ukończenia 7 lat. Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów "Dw. Wileński" oraz on-line na stronie: www.bilety24.pl.

Nowe atrakcje na bulwarach

Zarówno statek płynący do Serocka, jak i prom kursujący na Podzamcze cumować będą przy nowych wielofunkcyjnych pływających pawilonach. Wzdłuż całych bulwarów w sumie zakotwiczone będą cztery takie jednostki.

– Warto pamiętać, że te barki, czy też bardziej pawilony, przy bulwarze będą tylko w części nowymi lokalami gastronomicznymi. To przede wszystkim przystanki żeglugowe, dzięki którym dostępność komunikacji rzecznej mocno się poprawi – wyjaśnia Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

W pływających pawilonach oprócz pomostów cumowniczych znajdą się też bary i restauracje oraz ogólnodostępne toalety. Dodatkową atrakcją barek będą tarasy widokowe.

– Środowiska wodniackie zyskają w tym sezonie jeszcze jedno udogodnienie. Już wkrótce planujemy ponowne uruchomienie wyremontowanej pochylni w Porcie Czerniakowskim – dodaje dyrektor Piwowarski.

Otwarcie Sezonu Letniego

O tym jak aktywnie spędzić czas na Wiśle, a także nad Wisłą będzie można się przekonać podczas Otwarcia Sezonu Letniego. W sobotę, 5 maja, wydarzenie połączy dwa brzegi – równolegle odbywać się będzie na plaży Rusałka, obok zoo oraz na przeciwległym bulwarze Jana Karskiego. Wszystko pod hasłem #Aktywnie nad Wisłą.

– Chcemy dać warszawiakom możliwość przetestowania naszej wiślanej oferty – zachęca Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy i dodaje – Tego dnia pokażemy to, co nad Wisłą najlepsze. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystko wprost związane będzie z wodą. Nad rzeką można przecież także jeździć na rolkach czy ćwiczyć jogę przy zachodzie słońca. Wisła daje możliwości, które chcemy, by odkryli sami warszawiacy. My im to jedynie ułatwimy.

Wydarzenie potrwa od godz. 11.00 do 22.00. W tym czasie warszawiacy będą mogli zarówno wziąć udział w jednym z relaksujących rejsów – tradycyjnymi łodziami, żaglówkami, katamaranem, nauczyć się podstaw pływania pychówką – jak i poszukać mocniejszych wrażeń podczas zabawy m.in. na skimboardzie. Nie zabraknie także innych aktywności sportowych. Będą m.in. rowery, kajaki, nartorolki, badminton czy frisbee. Zachętą do sprawdzenia swoich sił w tak różnych dyscyplinach będzie tzw. wielobój wiślany. Wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nim udział będą mogli zbierać punkty i wymienić je na nagrody – wiślane upominki.

Odbędą się również zajęcia i warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach przygotowano również zajęcia edukacyjne, inaugurujące Wiślaną Super Budę 2.

Wydarzenie, o godz. 20.30, zwieńczy koncert żeńskiego pop-rockowego zespołu smyczkowego Red Heels na dachu nowej Barki Warszawskiej (bulwar Jana Karskiego).

Między brzegami uczestników przewozić będą promy oraz łodzie. Niektóre atrakcje na wodzie wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc. Większość tych aktywności realizowana jest we współpracy z organizacjami pozarządowymi, których oferty żeglugowe Miasto Warszawa wspiera m.in. poprzez dotacje.

Więcej o Otwarciu Sezonu Letniego można znaleźć na stronie wydarzenia na portalu Facebook. Partnerami tegorocznego otwarcia sezonu są Przystań Aquatica, Barka Warszawska, Taxi Wisła oraz Green Caffè Nero, organizator Warszawskiego Maratonu Fotograficznego (imprezy towarzyszącej).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
statek
prom
WLT
ZTM Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....