TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

O Warcie na Boatex 2016
InfoShip.pl - Opublikowano: 11.02.2016 17:59:38
O Warcie na Boatex 2016

Prezentacja poznańskiego projektu rewitalizacji Warty jest jednym z punktów Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex 2016, które 12 lutego rozpoczynają się na MTP.

- "Będziemy mówić o tym, w jaki sposób Poznań chce aktywizować tereny nadwarciańskie, a w konsekwencji samą rzekę" - mówi Szymon Błażek, kierownik projektu z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP.

Jak dotąd Poznań nie był szczególnie widoczny na imprezach związanych z użytkowaniem zbiorników wodnych i sportami wodnymi - oczywiście pomijając kajakarstwo, wioślarstwo i jezioro Malta. Jednak w tym roku stolica Wielkopolski, a konkretnie Urząd Miasta Poznania, zamierza właśnie podczas targów Boatex pokazać zupełnie inne spojrzenie na wodę, prezentując wdrażany już program rewitalizacji Warty. Bartosz Guss, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami oraz Szymon Błażek, kierownik projektów, podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą na temat rewitalizacji brzegów i samej rzeki.

Trzeba dodać, że zadanie nie jest łatwe, choćby z tego powodu, że rzeka jako taka nie należy do miasta, lecz pozostaje w zasobach Skarbu Państwa i zajmuje się nią Regionalny Zarząd Dróg Wodnych. Jednak dzięki ogromnej pracy wykonanej przez miejskie jednostki to, co przez lata było niemożliwe, czyli powrót miasta nad rzekę - stało się faktem. A na kolejne lata szykuje się jeszcze więcej atrakcji i poprawa infrasktruktury: nad rzekę będzie można zejść nowymi schodami, trwają prace nad budową instalacji świetlnej i monitoringu na lewym brzegu Warty, na wysokości Starego Miasta, powstanie pole biwakowe dla wodniaków przy moście Lecha, a między Winogradami a Ratajami będzie kursował tramwaj wodny.

- "Wśród planowanych inwestycji jest całoroczna przystań jachtowa, wśród działań pobudzanie turystyki wodnej - mówi Szymon Błażek. - Miasto Poznań jest otwarte na wszelkie nowe formy aktywizacji Warty i mamy nadzieję, że nasza oferta przekona środowiska wodniackie na targach. W Poznaniu jest potencjał!"

Boatex 2016

Pierwsza edycja targów Boatex zakończyła się sukcesem i stała się kolejną imprezą w portfolio MTP, którą idealnie wpisała się w oczekiwania wystawców i zwiedzających. Jak zapowiada się edycja tego wydarzenia w 2016 roku?

BOATEX to doskonała okazja, by pokazać potencjał polskich stoczni oraz dystrybutorów sprzętu pływającego. Będziemy starali się stworzyć jak najbardziej kompleksową ekspozycję. Już dziś możemy stwierdzić, że zainteresowanie udziałem w targach jest na tyle duże, że ekspozycja w 2016 roku osiągnie wielkość 10 tys. m2. ? informuje Piotr Kamiński, Dyrektor Projektu.

Na targach BOATEX będzie można zobaczyć bogatą środków pływających, zaczynając od tych najmniejszych, a kończąc na dużych, ekskluzywnych jednostkach morskich. Swoją obecność zapowiedziały już takie firmy jak A.M.S. Boats ? dystrybutor takich marek jak ELAN, Marquis Yachts czy Linker, Power Boats Poland posiadający długoletnie doświadczenie w zakresie sprzedaży łodzi i jachtów motorowych oraz jachtów żaglowych takich marek jak Azimut Yachts, Beneteau, Cobalt Boats i Sea Ray, a także Dedimarine współpracujący ze stoczniami Galia, Galeon oraz Sea Life i Atlantic Marine. Na wystawie nie zabraknie także kajaków, pontonów, łodzi. Pojawią się również producenci i dystrybutorzy odzieży sportowej, wyposażenia i akcesoriów żeglarskich i motorowodnych, a także firmy oferujące zorganizowane formy wypoczynku, w których główną rolę odgrywają sporty wodne.

Poznańskie targi będą więc znakomitą okazją do zapoznania się z nowościami na sezon żeglarski 2016, ale nie tylko. BOATEX to również wydarzenie, które ma na celu rozwój aktywnych form wypoczynku nad wodą i krzewienie kultury żeglarskiej. Organizatorzy z dużą atencją podchodzą do programu wydarzeń. Podczas targów nie zabraknie więc spotkań z doświadczonymi żeglarzami, szkoleń, warsztatów, koncertów szant, a także żeglarskich atrakcji dla najmłodszych.

Targi BOATEX odbędą się w tym samym czasie i miejscu, co Targi Wędkarskie RYBOMANIA, Targi Myślistwa i Strzelecwa KNIEJE oraz Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON a na wszystkie wydarzenia obowiązywać będzie ten sam bilet, a jego cena to 15 zł. (12 zł. bilet ulgowy).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warta
RZGW Poznań
targi

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....