TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoAir

TransInfo

Gryfia podsumowała stoczniowy rok 2019
InfoShip.pl - Opublikowano: 24.01.2020 15:30:33
Gryfia podsumowała stoczniowy rok 2019; fot. Gryfia

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" wykonała w 2019 r. w swoich zakładach w Szczecinie i Świnoujściu prace na 148 jednostkach, należących m.in. do armatorów z Niemiec, Skandynawii, Grecji, Holandii, Turcji czy Norwegii.

Stocznia "Gryfia" wykonała w 2019 r. w swoich zakładach w Szczecinie i Świnoujściu prace na 148 różnego rodzaju jednostkach - poinformowały 23 stycznia służby prasowe "Gryfii".

Statki, które remontowano w stoczni należały m.in. do armatorów z Niemiec, Skandynawii, Grecji, Holandii, Turcji czy Norwegii.

Oprócz tradycyjnych remontów klasowych i prac remontowych stoczniowcy montowali na pięciu jednostkach systemy obróbki wód balastowych. Jak podała stocznia, skomplikowane, wymagające szczególnych kwalifikacji prace związane z montażem scruberów (aparaty absorpcyjne-PAP) i systemów obróbki wód balastowych, stają się obok tradycyjnych prac remontowych specjalnością "Gryfii".

Robota wre

Jak podał zakład, w ostatnim czasie stocznia odnotowała większe zainteresowanie armatorów przeprowadzeniem remontów, czego dowodem jest większa liczba zapytań ofertowych na projekty realizowane w pierwszym kwartale 2020 r.

Pierwszą jednostką na przełomie 2019 i 2020 r. przyjętą do stoczni był należący do Polskiej Żeglugi Morskiej masowiec "Isolda". Jednostka przechodzi obecnie remont pośredni wraz z montażem systemu obróbki wód balastowych.

Styczeń bieżącego roku stoi pod znakiem dużych projektów remontowych - poinformował zakład. Aktualnie trwa remont masowca "Jean Joseph", należącego do armatora kanadyjskiego. Na początku tygodnia na remont do stoczni trafił prom Unity Line "Skania". W ostatnim tygodniu stycznia zaplanowane jest podejście bliźniaczej jednostki "Isoldy", masowca "Irma". W dokach i przy nabrzeżach w Świnoujściu pełne obłożenie - poinformowała "Gryfia". Planowane są prace na jednostkach armatorów holenderskich i niemieckich.

Sytuacja stoczni

Jak wynika z informacji "Gryfii", przed nią rok planowanych inwestycji wzmacniających zdolność produkcyjną stoczni i podnoszący jej konkurencyjność. 1 stycznia br. "Gryfia" powróciła do poprzedniego logotypu, który był symbolem stoczni przez prawie 60 lat.

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne - w Szczecinie i Świnoujściu - umożliwiające kompleksowe remonty i przebudowy dużych statków handlowych, promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
stocznia
prom
Gryfia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....